افزايش فروش وب سايت

عوارض جانبي در زايمان زود رس

عوارض جانبي در زايمان زود رس

عوارض زايمان شامل زايمان زودرس مي شود، اين مي تواند شماري از نگراني هاي بهداشتي براي كودك شما را ايجاد كند، مانند وزن كم هنگام تولد، مشكلات تنفسي، اندام هاي كم توسعه يافته و مشكلات بينايي و كودكان مبتلا به زايمان زودرس نيز داراي ريسك بالاتري از اختلالات يادگيري و مشكلات رفتاري هستند.

جلوگيري

شما ممكن است قادر به جلوگيري از زايمان زودرس نباشيد، اما براي ارتقاء يك بارداري سالم و كامل، مي توانيد خيلي از آنها را انجام دهيد. مثلا:

به طور منظم مراقبت از دوران بارداري را دنبال كنيد. ملاقات هاي قبل از زايمان مي تواند به ارائه كننده مراقبت هاي بهداشتي شما كمك كند تا سلامتي و سلامت كودك شما را كنترل كند. علائم مربوط به خودتان را ذكر كنيد. اگر سابقه زايمان زودرس داريد يا علائم يا نشانه هاي زايمان زودرس را تجربه مي كنيد، ممكن است لازم باشد كه در طول حاملگي بيشتر مراقبت هاي بهداشتي خود را مشاهده كنيد.يك رژيم سالم بخوريد برخي تحقيقات نشان مي دهد كه يك رژيم غذايي با چربي هاي پائين (PUFAA) با خطر پايين تر زايمان زودرس همراه است.

اگر سيگار ميكشيد و ميخواهيد ترك كنيد از ارائه كننده مراقبت هاي بهداشتي خود در مورد يك برنامه ترك سيگار بپرسيد.فاصله بارداري را در نظر بگيريد. برخي تحقيقات نشان مي دهد كه ارتباط بين حاملگي هايي كه كمتر از ۶ ماه فاصله دارند و خطر ابتلا به زودرس نيز افزايش مي يابد. در رابطه با دوران بارداري با ارائه دهنده خدمات درماني خود صحبت كنيد.هنگام استفاده از تكنولوژي توليد مثل (ART) مراقب باشيد. اگر شما در حال برنامه ريزي براي استفاده از ART براي باردار شدن هستيد، در نظر داشته باشيد كه تعداد زيادي از جنين ها در حال تخم گذاري هستند. حاملگي هاي چندگانه خطر ابتلا به زايمان زودرس را افزايش مي دهند.

علاوه بر اين، ممكن است پروژسترون را كه به واژن وارد شده باشد .اگر قبل از هفته ۲۴ بارداري با يك گردن رحم كوتاه تشخيص داده شود، ممكن است پزشك شما نيز از پروژسترون تا هفته ۳۷ بارداري استفاده كند.مديريت بيماري هاي مزمن شرايط خاصي نظير ديابت و فشار خون بالا، خطر ابتلا به زايمان زودرس را افزايش مي دهد. براي حفظ هر گونه بيماري مزمن تحت كنترل خود با ارائه دهنده خدمات بهداشتي خود كار كنيد.

 

اگر سابقه زايمان زودرس يا تولد زودرس داريد، شما در معرض خطر زايمان زودرس هستيد. با ارائه دهنده مراقبت هاي بهداشتي خود، براي مديريت هر عامل خطر و پاسخ به نشانه هاي هشدار دهنده و علائم اوليه، با پزشك خود مشورت كنيد.مصرف داروهاي پيشگيرانه اگر سابقه زايمان زودرس داريد، ممكن است.

جنين

در هرجا از چند ساعت تا چند هفته قبل از شروع بارداري در اولين بارداري، يك خانم ممكن است نگاه كند و احساس كند كه نوزاد در لگن او قرار دارد. اين به معناي “روشن شدن” شناخته شده است، به اين معني است كه نوزاد در آماده سازي براي تولد قرار دارد. (در زناني كه قبلا زاده شده اند، روشن شدن ممكن است تا قبل از شروع زايمان رخ ندهد).
هنگامي كه كودك در موقعيت پايين قرار مي گيرد، اين باعث كاهش فشار روي ديافراگم زن مي شود و باعث مي شود كه او تنفس كند. اما همچنين باعث فشار بيشتري بر لگن و مثانه او مي شود و منجر به بازديد مكرر ادرارر مي شود. علاوه بر اين، شكم زن ممكن است پايين تر ظاهر شود و او ممكن است با يك حقه حركت كند.

شخيص زايمان زودرس

انقباضات قوي و منظم

در انتهاي بارداري، انقباضات رحم شروع به حركت دادن كودك به جايگاه پايين تر در كانال تولد مي كنند و در نهايت از انقباض ها كمك مي گيرند تا كودك را به دنيا بيايد.
كار واقعي شامل انقباضات منظم، شديد است كه بيش از يك ساعت يا دو دقيقه بيشتر از پنج دقيقه فاصله دارند. و انقباضات معمولا در پشت يك زن شروع مي شود و سپس به جلو حركت مي كند.
شكم  مانند يك توپ بسكتبال سخت مي شود و پس از آن آرام است. اگر يك زن باردار هر ساعت بيش از شش انقباض داشته باشد، قويتر ميشوند به اين معني كه آنها در فواصل منظم ظاهر مي شوند، پس توجه داشته باشيد كه كودك در راه است.

 

مردم اغلب نمي دانند چگونه به درستي انقباضات را انجام دهند. از زمان شروع يك انقباض به شروع بعدي، از جمله زمان استراحت و آرامش بين آنها، انجام مي شود.طبق نظر كالج آمريكايي متخصص زنان و زايمان، انقباضات غلط كار، كه انقباضاتBraxton Hicks ناميده مي شوند ، اغلب در فواصل زماني نامنظم رخ مي دهند و در طول زمان با يكديگر همخواني ندارند.
بر خلاف كار درست، انقباضات غلط معمولا در قسمت جلويي بدن در شكم پاييني احساس مي شود، معمولا در قدرت ضعيف هستند و ممكن است متوقف شود كه يك زن بيدار شود، موقعيت خود را عوض كند يا تغيير كند.

كم شدن آب

جنين در حال رشد و گسترش در رحم زن محسوب شود توصيه مي شود كه مادران با متخصص زنان و مامايي خود زماني كه آب آنها كم مي شود تماس بگيرند.
اين مي تواند به يك حرفه ي بهداشت كمك كند تا تعيين كند كه آيا زن باردار ادرار نشت مي كند يا نشانه ي رايج در دوران بارداري يا مايع آمنيوتيك است.

كاهش درد پشت و گرفتگي در زايمان زود رس

در طول زايمان، يك زن ممكن است در ناحيه لگن و ركتوم احساس فشار بيشتري كند يا گرفتگي كند. او همچنين ممكن است در ناحيه پشتي احساس ناراحتي كند.

خونريزي واژينال تخليه در زايمان زود رس

در صورت شروع كار يا چند روز قبل از آن، يك زن ممكن است افزايش ترشح واژن را كه به صورت صورتي، قهوه اي يا كمي خونريزي است، متوجه شود. اين يك تخفيف خونين است كه ناشي از انتشار يك پلاك مخاطي است كه در حين بارداري بلوك گردن رحم را باز مي كند. پلاك مخاطي كه در مرحله اول زايمان شروع به گسترش يا باز شدن مي كند، از بين مي رود.

ادامهـ مطلبـ
بازدید : | ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۵:۰۶:۳۳ | حسن
برچسب: ،

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

سرقفلي چيست و چگونه تعيين مي‌شود؟

آهنگ هاي جوانان‎

بوت استرپ چيست؟

4 نكته اساسي خريد ميز تلويزيون ارزان

عوارض جانبي در زايمان زود رس

دانلود فيلم تگزاس با كيفيت عالي (لينك مستقيم)

دانلود آهنگ هاي جديد تولدت مبارك

ربات افزايش فالوور اينستاگرام چيست و چگونه كار مي‌كند؟

روش هاي فوق العاده براي افزايش بازديد سايت

خوراكي هاي مخصوص جشن تولد كودكان

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان